Hakkımızda

Hayır Yolcusu İnsani Yardım Derneği Olarak Maide Suresi 2. Ayeti olan “İyilik ve takvâda birbirinizle yardımlaşınız.” Ayetini düstur edinerek yola koyulduk.

VİZYONUMUZ

Güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar iyiliğin yeryüzünde hakim kılınması için tüm muhtaç ve mazlum insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımları, hayır köprüsü göreviyle bağışçılarımızdan gelen bağışları ulaştırarak onurlu ve şerefli bir yaşam sürmelerini sağlamak

İnsanlığı ihtiyaç sahibi hale getiren ve mazlumlaştıran her türlü faaliyeti önlemek üzere insanların temel hak ve özgürlüklerinin sabote edilmemesi için gerekli çalışmaları yapmak Umudu, daima yaşatmak ve o inancı insanlara aşılamak.

MİSYONUMUZ

Dünyanın her neresinde olursa olsun din, dil, ırk, mezhep ayırt etmeksizin ihtiyaç sahibi olan savaş, doğal afet vb. sebeplerden dolayı mağduriyete uğramış, açlık ve sefaletle karşı karşıya kalan, zulüm altında bulunan tüm insanlara gerekli yardımı ulaştırmak ve yurt içinde ve yurt dışında meydana gelen olağan ve olağanüstü zamanlarda ihtiyaç sahiplerine gıda, sağlık, giyim, eğitim, yakacak, kira, barınma, evlenme, yuva kurma ve benzer bütün konularda nakdi, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak ve vasıflı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak için her seviyede eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmak.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

Su Kuyusu
Ramazan
Yetim
Kurban
İbadethane
Eğitim
Sağlık
Acil Yardım
Genel Yardımlar

Open chat
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim